• RSS

poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Surprise! Pistacjowe trufle z niespodzianką


Nie takie tam zwykłe czekoladowe kulki, bo z niespodzianką w środku. O dziwo niespodziankę nietrudno było tam ulokować :) Zielone, zielony to mój ulubiony kolor, pistacjowe, orzeszki, które lubię, z gorzkiej czekolady, bo dla mnie ma pełny, prawdziwy smak czekolady.Składniki:
  • 100 g dobrej, gorzkiej czekolady
  • 25 g mlecznej czekolady
  • 3 łyżki śmietany 30%
  • 100 g niewolonych pistacji
Przygotowanie:
Połam czekoladę, mleczną i gorzką, na kostki. Wrzuć do miski ustawionej na garnku z gotującą się wodą, ale tak, żeby woda nie dotykała jej dna. Poczekaj Az czekolada się roztopi. Możesz zamieszać ja drewnianą łyżką, żeby dobrze się roztopiła i nie zostały grudki. Zdejmij miskę z kąpieli wodnej, dodaj śmietanę i energicznie wymieszaj. Nie rób tego, kiedy czekolada jest jeszcze na garnku z gotująca się wodą – błyskawicznie stwardnieje.
Gotową masę przestudź i włóż do lodówki na kilka godzin, aż stwardnieje, ale będzie na tyle plastyczna, że będzie się dało formować z niej kulki. Jeśli przetrzymasz czekoladę i stwardnieje za bardzo, wstaw ją na 10 sekund do mikrofalówki.
Pistacje obierz z łupinek, odłóż 10-15 (tyle, ile chcesz mieć trufli), resztę zmiel, nie za drobno, żeby nie zrobił się z nich proszek.
Z gotowej masy formuj kulki, do każdej z nich wkładaj w środek jedną pistację. Z wierzchu obtaczaj w zmielonych pistacjach.
Jeśli kulki nie chcą przylepiać orzeszków, posmaruj je lekko wodą. 

Trufle pistacjowe

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Related Posts with Thumbnails