• RSS

niedziela, 12 września 2010

Filmowy konkurs kulinarny Jestem Miłością!Once upon a time… There was a karmel angel… Której na imię było Emma, mężczyzną odkrywającym przed nią kuchenne sekrety Antonio, a cała rzecz dzieje się we Włoszech. Film z główną rolą Tildy Swinton opowiada historię pewnego romansu, który zaczyna się... w kuchni. Główna bohaterka zakochuje się w mężczyźnie na podstawie potraw, które ten jej serwuje. Kluczową dla fabuły filmu okaże się rosyjska zupa, która stanie się przyczynkiem dla rodzinnej tragedii.


ZWIASTUN FILMU: klik klik


Film wchodzi do kin 24 września, a ja już dziś mam do rozdania 3 zestawy filmowe, w skład których wchodzą 3 filmy: Karmel, Once i Angel. Warunkiem otrzymania paczki z filmami ufundowanej przez dystrybutora Gutek Film jest przygotowanie włoskiej potrawy inspirowanej filmem. Nie muszą to być potrawy takie jak te prezentowane w filmie (i na jego zwiastunie): ma być z włoskim akcentem, romantycznie lub coś jeszcze innego co wymyślicie, a co może się wiązać z filmem. A może Jestem miłością zainspirowało Was do zrobienia jakiejś potrawy? Pokażcie ją! Przepis ze zdjęciem przysyłajcie na adres j.mentel@gmail.com. Wszystkie potrawy będą na bieżąco dodawane do notki konkursowej (NOTKA KONKURSOWA: klik klik), pod którą możecie wyrażać swoje opinie – wszystkie będą brane pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzców.

Strona konkursu na Facebooku: klik klik


Zasady są następujące:

1. Konkurs trwa 2 tygodnie, czyli od dziś do 26 września. Propozycje na włoskie potrawy inspirowane zwiastunem filmu „Jestem miłością” nadsyłać możecie do .września 26 włącznie. Następnego dnia zostanie uruchomiona sonda, w której ostatecznie będziecie głosować na najfajniejszą waszym zdaniem potrawę, głosowanie będzie trwało 5 dni, do 1 października. Ogłoszenie wyników i podsumowanie -  2 października na blogu.

2. Również na bieżąco możecie zamieszczać swoje komentarze i opinie we wpisie konkursowym, pod potrawami konkursowymi . Na decyzję, do kogo powędrują trzy zestawy filmów z kinem dla kobiet składają się Wasze glosy i mój wybór.  Oznacza to, że jedna osoba może oddać kilka głosów na różne potrawy - ale nie na jedną (takie głosy nie będą brane pod uwagę - można je zweryfikować). Warunkiem jest podpisanie się, głosy anonimowe nie będą brane pod uwagę. Aby zapewnić prawidłowy przebieg konkursu, 27 września na blogu zostanie uruchomiona sonda, w której znajdą się potrawy, które będą miały dużo pozytywnych komentarzy i te, które spodobają się mnie :) I na ten miks potraw będzie można głosować w sondzie, ale już tylko JEDNYM GŁOSEM - jeden głos od jednej osoby. Wyłonione w ten sposób 3 osoby zostaną zwycięzcami i otrzymają zestaw kina dla kobiet.

3. I oczywista oczywistość - nie podkradamy przepisów innym, dodajemy swoje, nie wykorzystujemy nielegalnie zdjęć z innych blogów, stron internetowych, i tak dalej, nie publikujemy czyjegoś wpisu pod swoim nazwiskiem, chyba że autor wyrazi zgodę. Śmiało można dodawać potrawy, które zostały umieszczone już wcześniej na blogu, pod warunkiem, że były opublikowane na swoim blogu, przepis był autorski, nie zaczerpnięty z innego bloga LUB osoba, z której bloga, strony lub innego źródła zaczerpnięto przepis, wyrazi zgodę na jego publikowanie pod nazwiskiem/pseudonimem uczestnika konkursu. Zdjęcia, które okażą się plagatem lub nie spełnią powyższego wymogu będą musiały być niestety dyskwalifikowane z konkursu.

4. Przepisy i zdjęcia można przesyłać na j.mentel@gmail.com do 26 września włącznie, do godziny 23.59, najlepiej w tytule wpisać Konkurs Filmowy lub Jestem miłością – coś, po czym poznam, że to ważny mail i dotyczy tego konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu.

5. Do trzech osób, których potrawy zdobędą najwięcej pozytywnych komentarzy powędrują trzy zestawy Kina dla Kobiet (do każdej po jednym zestawie).

6. Jedna osoba może przesłać jeden przepis.

7. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba posiadać bloga kulinarnego.
Skrócony regulamin konkursu:
Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie osoby umieszczające zdjęcie. Poprzez przystąpienie do Konkursu uczestnicy zezwalają na publiczne ujawnienie ich imion i nazwisk na blogu. Można dodawać potrawy, które zostały umieszczone już wcześniej na blogu, pod warunkiem, że były opublikowane na swoim blogu, przepis był autorski, nie zaczerpnięty z innego bloga LUB osoba, z której bloga, strony lub innego źródła zaczerpnięto przepis, wyrazi zgodę na jego publikowanie pod nazwiskiem/pseudonimem uczestnika konkursu. Zdjęcia, które okażą się plagatem lub nie spełnią powyższego wymogu będą dyskwalifikowane z konkursu. uczestnik konkursu oświadcza, że posiada pełne prawa autorskie do zdjęcia i przepisu przysłanego na konkurs organizowany przez firmę Gutek Film. Uczestnik zezwala Organizatorowi na decydowanie o sposobie oznaczenia umieszczonego przez Uczestnika zdjęcia. Umieszczając zdjęcie Uczestnik oświadcza, że ma pełne prawo do dysponowania nim oraz że przysługują mu do niego autorskie prawa majątkowe i prawa pokrewne, które nie są ograniczone na rzecz osoby trzeciej. Uczestnik umieszczając zdjęcie wyraża zgodę na rozpowszechnianie swojego wizerunku w szczególności w sieci Internet. Ponadto, Uczestnik umieszczając zdjęcie ponosi pełną odpowiedzialność za zawarte w nich treści oraz za ewentualne naruszenie praw osób trzecich. Zabronione jest i stanowi naruszenie niniejszych zasad przesyłanie zdjęć zawierających treści sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, a w szczególności treści pornograficznych, zniesławiających, obrażających uczucia religijne, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, propagujących piractwo fonograficzne, komputerowe, upowszechniających techniki łamania danych, wirusy oraz wszelkich innych, podobnych w treści i działaniu.Organizator zastrzega sobie prawo zmiany zasad, a także zawieszenia, przerwania lub odwołania Konkursu z ważnych przyczyn, tj. w razie, gdyby taka konieczność spowodowana została awarią techniczną, prawomocnym wyrokiem sądu, decyzją administracyjną, zmianą obowiązującego prawa, siłą wyższą w rozumieniu prawa cywilnego. W przypadku zaistnienia sytuacji, o której mowa powyżej, taka informacja zostanie podana do publicznej wiadomości w sposób określony dla publikacji niniejszych zasad.

26 komentarze:

Javorkowo Aga Jaw pisze...

fajny konkurs

ewelajna Korniowska pisze...

Kuchareczko, gdybym ja tylko miala czas... Ale na film czekam z radoscia:)

Asia pisze...

ewelajna, mozesz dodac cos wloskiego z bloga, cos co juz zrobilas ;)

pinkcake pisze...

Jak można się inspirować filmem, który jeszcze nie wszedł do kin?

Szarlotek pisze...

Wspaniały pomysł i super nagrody :) Film chętnie zobaczę :D

Asia pisze...

dlatego napisałam, że można się inspirować poki co zwiastunem i opisami, ewentualnie przedpremierą, a po 24 wrzesnia - filmem, ktory juz na calego bedzie hulał w sieci. Niestety, trzeba to jakoś pogodzić. Film jest z 2009 roku, u nas wychodzi dopiero teraz, ale na świecie hula całkiem dobrze. Jak zawsze, w polsce filmy mają opoznienie.

Asia pisze...

szarlotku - a ja cie do konkursu zapraszam! bedziesz moglas ogladnac 3 dodatkowe filmy za darmo ;)

Irbisek pisze...

A ja spróbuję :D

Irbisek pisze...

A można dodać 1 czy więcej potraw???

Asia pisze...

tylko 1, bo jakby wygraly np. 2 twoje potrawy, to bys dostala dwie takie same paczki, przez co ktoś inny mógły nie dostać, a to byłoby przykre :)

basia pisze...

czemu nie....pisze sie na to...

Paulina J. pisze...

Muszę zobaczyć ten film!!! A kto wie, może do konkursu się też przyłączę.

Asia pisze...

ja tez muszę :)
a do przyłaczenia się do konkursu bardzo, bardzo zachęcam :)

Atria C. pisze...

Kuchareczko, ja raczej nie liczę na wygraną ale kuchnię włoską uwielbiam, robić kolację uwielbiam i mam nawet kogoś dla kogo mogę coś pysznego zrobić:)

ps. czy można podpierać się ksiązkami kucharskimi?

Asia pisze...

jasne :)
jeśli cytujesz przepis z książki wystarczy podać źródło inspiracji i już :)

Majana pisze...

Fajne, może się przyłączę, ale musze sie zastanowić:)

Asia pisze...

majanko, nie zastanawij sie, tylkoodawaj jedna ze sowich wloskich potraw! :)

Majana pisze...

No tak,ale nie wiem, którą ,żeby była w miarę autorska...hmm...
Sernik z limoncello by pasował? A może tiramisu lodowe?

Asia pisze...

o matko, co jedno to lepsze :D co uwazasz! podsylaj na maila c chcesz, ja tam bym oba chetnie zjadla jakbys mi zrobila ;)

Majana pisze...

he he he ;D
Musze sie zastanowić,no bo jak to ma być tylko jedno hehe ;D

Asia pisze...

ha! dzieki majanko za przepis ;)

Waniliowa Chmurka pisze...

Mail ode Mnie już poszedł:)

Asia pisze...

ha! dostałam, dziekuję ;)

Dorota Bulbiak pisze...

Ode mła też już przepis wysłany :).

Asia pisze...

dostałam szeri :).

Kaś pisze...

też spróbuję szczęścia :)

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails